Cestování

Regensburg – kavárny & zmrzliny

Regensburg není se svými necelými 150 000 obyvateli dvakrát velké město. I tak ale nabízí spoustu krásných míst, památek, restaurací i kaváren, které stojí za navštívení a tento článek bude právě o nich! Ač nechodím do kaváren každý týden, navštěvuji je moc ráda. V Brně většinou chodím jen do těch mých několika neoblíbenějších, i když se to teď snažím měnit a objevovat nové. V Regensburgu pro mě byly samozřejmě všechny kavárny nové a o to víc mě těšilo je objevovat. Na jaře jsem byla ale tak zaměstnaná školami, že jsem měla paradoxně nejvíce času na kavárny těsně přes zkouškami na UNI. I tak jsem jich ale několik vyzkoušela a teď vám je tady chci představit, abyste je při návštěvě Regensburgu mohli rovněž vyzkoušet. Zároveň vám taky dám tipy, kam na ty nejlepší zmrzliny!

Kuchenbar (Am Protzenweiher 1)

Malá kavárnička, kterou snadno přehlédnete, se nachází za Kamenným mostem asi 400 metrů. Nabízí klasické druhy kávy, co je zde ale skvostné, jsou koláče! Za pultem jich měli asi 15. Ovocné, čokoládové, zkrátka radost pohledět. Nejvíc mě nadchla samotná chuť koláče a to, že v něm vůbec nebyl cukr a nebyl přeslazená. K smrti nesnáším dezerty, u kterých cítíte v ústech jen tu sladkou cukrovou chuť a která navíc zabije jednotlivé ingredience. Tady je místo toho v koláčích hromada ovoce, které si tak můžete vychutnat. Capuccino stálo 3€ a kousek dortu zhruba 2,5€.

Crema Gelato Regensburg (Kohlenmarkt 5)

Ačkoliv toto není to nejvyhlášenější místo na zmrzlinu, mně i mým přátelům zde chutnala nejvíce. V přízemí můžete dostat zmrzlinu klasicky do kornoutu, jeden kopeček je za 1,3€, dva za 2,5€ nebo si můžete sednout do prvního patra s výhledem na náměstí, které funguje jako klasická kavárna nabízející spoustu zmrzlinových dezertů – od pohárů až po zmrzlinové špagety. Nejvíce mi tam chutnala borůvková zmrzlina.

ANNA liebt Brot und Kaffe (Gesandtenstraße 5)

Aneb Anna miluje chléb a kafe. Tato kavárna je oproti těm předchozím mnohem větší a rozdělena na několik částí. Můžete sedět venku, v otevřeném průjezdu i klasicky uvnitř. Rozdělená je i nabídka. Na jednom místě je káva a dezerty, v druhé místnosti si můžete objednat rovněž nápoje včetně kávy a hlavně jídlo. Jak už z názvu vyplývá, většina chodů obsahuje jejich domácí chléb. Ať už je podávaný ke snídaním, salátům či si na něj sami můžete vybrat až 3 druhy pomazánek z celkového výběru zhruba 15-ti druhů. Na tento jejich domácí chléb s pomazánkami jsem zašla dvakrát, opravdu stojí za to. Jedna porce stojí 5,5€. Vyzkoušeli jsme například rajčatovou, lososovou a  kuřecí pomazánku, ale také hummus. U kávy jsem zvolila tu nejlevnější variantu – velké kafe s mlékem za 2,6€. Cappucino a spol mají trochu dražší, cenově se pohybují kolem 4€. Ochutnali jsme i dort a byl také moc dobrý.

Stenz Eis (u Bismarckplatz, Gesandtenstraße 9)

Údajně nejlepší zmrzlina ve městě. Což o to, dobrá je, ale mně přišla poměrně rozměklá, takže rychle tekla. Cena za kopeček je 1,4€ a výhodou zde je, že vám ke kopečku nabídnout i mini kopeček další příchuti jako ochutnávku. Pokud nemáte rádi stání ve frontách, doporučuji zajít spíše přes den. V podvečer i kolem 21/22 hod. se totiž před zmrzlinárnou tvoří poměrně dlouhé fronty. Ale docela rychle to ubíhá. Za vyzkoušení to ale rozhodně stojí.

Další kavárny, které jsem sice nenavštívila, ale byly mi doporučeny, jsou:

BLACK BEAN – The Coffee Company (hned vedle Anna liebt Brot und Kaffe)

Coffe Fellows (na Neupfarrplatz, kousek od katedrály)

Café Lila (Rote-Hahnen-Gasse 2)

Jste příznivci kaváren nebo si spíš potrpíte na domácí kávu i zákusek? Taky rádi zkoušíte různé podniky při cestování? Já jsem ochotná utratit víc peněz za návštěvy kaváren či dalších podniků v zahraničí, než doma. Říkám si totiž “když už, tak už”. V ochutnávání místního jídla mě vždycky podporuje můj táta a už teď můžu říct, že tuto zálibu jsem po něm zcela jistě zdědila.

Mějte se krásně,

Marky

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *