Erasmus

Regensburg | První nákupy

Zatímco se tu mořím s vymýšlením a psaním příběhu v němčině, pro část “Schreiben” (aneb psaní) našeho měsíčního intenzivního kurzu, rozhodla jsem se, že konečně sepíšu článek o tom, jaké věci jsem si koupila jednak do pokoje a koupelny, ale také na vaření.

Na začátek chci říct, že strašně záleží na tom, kam, respektive jak daleko od svého domova jedete a jak se tam dostanete. Z Brna do Regensburgu jsou to 4-5 hodin autem, takže jsem si mohla vzít věci jako mini varnou konvici, malý toustovač, buchtu či domácí müsli, které bych do letadla asi nebrala. (I když nějaké “suché” jídlo do začátku je určitě dobrá volba!)

V den příjezdu jsem si koupila jen toaletní papír, kapesníky a hroznové víno, protože jsem snídani na druhý den měla z domova. A tedy až druhý den po příjezdu, kdy jsme měli volno, jsem se vydala na první větší nákupy. Píšu první, protože jich bylo poměrně hodně. Konkrétně jsem byla v nákupním centru Arcaden, kde jsem navštívila Kaufland (dvě velmi rozlehlá patra, kde najdete opravdu, ale opravdu všechno, ne jak u nás, jen jídlo a to v ne moc dobré kvalitě) a drogerii DM. Na fotce je to tedy namíchané, ale to snad nevadí. Z Kauflandu jsou jen ty krabičky a mandarinky, všechno ostatní je z DM. Ano, hned druhý den jsem se pustila do uklízení. (Mamka si ze mě utahuje, proč tu uklízím víc jak doma..). Celkově nákup v Kaufu vyšel na 7,77€ a v DM na 16,05€.

Ještě ten den večer jsme šly do obchodu jménem TEDI, který bych přirovnala zhruba k českému Pepcu. Tyto věci vyšly celkem na 28€. (Pokud byste hned nepoznali, co je to šedo/béžové vlevo vedle odměrky, tak je to kelímek na kartáček, pastu, atd.) Kromě té plechové mísy (do ní si chci dělat saláty a míchat je v ní) jsem už všechno použila a jsem s tím spokojená.

Omlouvám se za horší kvalitu fotky, ale měla jsem na pokoji velmi slabé světlo a do rána jsem kvůli tomu čekat nechtěla. 😉

Po informačních schůzkách, které trvaly skoro celý čtvrtek jsem se opět vydala do Kauflandu, jak říkám, koupíte tam vše. Zaplatila jsem 41.26€. Jen chci zmínit, jestli hledáte skvělou škrabku, tak ty německé jsou opravdu top! (Pokud by vás zajímala nějaká konkrétní cena čehokoliv, napište do komentářů – účty ještě mám.)

A v pátek jsem se konečně dostala i k nákupu jídla.. a šamponů. 😀 Vyzkoušela jsem obchod EDEKA, přirovnala bych ho zhruba k Lidlu a celkově tam zaplatila 30,43€. Ale některé ty věci jako olej, kávu či pytlíky do koše mám pravděpodobně na celou dobu pobytu, takže proto to byla teď trochu vyšší cena. A tuhle hromadu jsem táhla pěšky zhruba kilometr ve dvou látkových taškách. Večer jsem cítila všechny svaly na zádech i rukách.

V EDECE jsem si pak ještě následně koupila smetáček s lopatkou, pětilitrový kyblík/koš do pokoje pod stůl, kam házím jen papír, vajíčka, rýží a ten béžový koš, či jak to nazvat. Dala jsem si do něj všechny potřeby na úklid a věci jako šampon, lak na vlasy, protože jsem to měla předtím jen postavené pod umyvadlem a to mi hrozně vadilo. Tento nákup stál 14,35€.

Teď už to vypadá mnohem líp.

A další jídlo a opět pravděpodobně na celou dobu pobytu – koření. Celkem za 17,01€.

A patrně poslední nákup na delší dobu, který se netýkal jen jídla. Ta kvalita je fakt hrozná, ale neměla jsem nervy to fotit znovu, tak se omlouvám. Obecně se snažím mít pěkné fotky, ale tady mi jde spíš o obsah těch fotek. Z DM za 25,15€.

A další nákupy jídla. Ty už detailně fotit neplánuji, tak jen pro ukázku. 🙂

Neplatila jsem samozřejmě jenom toto. Ale například 10€ euro za menza kartu, 48,5€ za měsíční jízdenku na MHD, za obědy jsem už nechala přes 20€ (zhruba to vychází na plus mínus 4€/oběd), za povinnou učebnici 18€ a dobrovolně za gramatiku ještě 19,9€, atd.

Budu se snažit si všechny výdaje psát, například i cestování (zítra jedeme na výlet do Pasova) apod. a po návratu do Brna to všechno vyčíslit.

Pokud budete mít nějaké otázky, ráda na ně odpovím.

Mějte se krásně,

Marky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *