Ze života

Proč nový blog?

Právě sedím doma v obýváku, zabalená do županu a čekám, až se dopere pračka (jak romantické) a tak jsem se rozhodla, mezi tím, co se snažím pochopit, jak funguje wordpress po grafické stránce, konečně napsat úvodní článek na blog Život podle Marky!  

Pro čtenáře mého původního blogu i pro všechny nové návštěvníky: všechny vás tu vítám.

Ráda bych se vám trochu představila a vysvětlila, proč vlastně začínám se svým druhým, respektive novým blogem.

Knižní blog Můj knižní svět jsem psala v letech 2013-2016, i když ty poslední dva roky to bylo velmi sporadicky a pak jsem přestala publikovat články či točit videa úplně. Nebylo to z důvodu, že bych přestala číst knížky, to vůbec, spíš naopak. Ale nastoupila jsem do maturitního ročníku 2016/2017, četla tak převážně maturitní četbu, učila se na maturitu a na přijímačky. Neříkám, že u toho nešlo vést blog a youtube kanál dál, ale nějak jsem na to už neměla chuť ani energii.

Pak jsem v lednu 2017 udělala úspěšně zkoušky z němčiny, v únoru jsem začala chodit s mým přítelem Vaškem, v květnu maturitu a také jsem se dostala na dvě vysoké školy, kam jsem také nastoupila. V té době jsem už ale neviděla důvod, proč vést knižní blog. Knížky jsem četla a čtu pořád, ale už mě to k psaní článků a točení videí o knížkách moc netáhlo a tak jsem s tím postupně přestala.

Po dvou letech je má chuť blogovat opět zpátky. Za tu dobu, co jsem nebyla aktivní, se něco změnilo a něco zůstalo stejné. Tak například jsme s Vaškem stále spolu, v únoru to už budou dva roky a pořád studuji obě vysoké školy. Pro upřesnění – v Brně na Masarykově univerzitě na Fakultě Ekonomicko-správní studuji obor Veřejná ekonomika a správa normálně v prezenční formě (a ne, nechci pracovat ve veřejné správě.., o studiích ale někdy jindy) a v Praze na Karlově univerzitě na Fakultě Sociálních věd obor Mediální studia, tentokrát už ale v kombinované formě. Na obou školách jsem ve třetím semestru – tedy v polovině 2. ročníku. Kromě toho se snažím opěr rozjíždět prodej šperků, které vyrábím z polymerové hmoty FIMO a korálků na fleruinstagramu.

A jiné je to, že toho mám teď před sebou tolik, o co bych se s vámi ráda podělila. Patrně největší události v následujícím půl roce bude Erasmus, na který jsem se již před rokem přihlásila. Skrze mou „hlavní“ školu, tedy ekonomku v Brně. A už se to straně blíží. Odjíždím 5. března do Regensburgu v Německu. Navštívili jste ho někdo? Já město zajít viděla jen na fotkách, ale líbí se mi moc.

zdroj:https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Regensburg_aus_der_Flugzeugperspektive_.jpg
Výsledek obrázku pro regensburg
zdroj:https://www.leoexpress.com/cs/kam-jezdime/destinace/autobusy/nemecko/regensburg

A protože já sama jsem si při hledání informací obecně o Erasmu a Erasmácích pročítala také blogy a rozhodovala jsem se i na základě zkušeností těch, kteří už na studijním pobytu v zahraničí byli, řekla jsem si, že by to mohlo zajímat i vás.

Ale jelikož už nechci psát jen o knížkách, zakládám tento nový blog podle mého života – Život podle Marky. Kromě všeho o Erasmu bych ráda psala o tom, co mě bude v danou chvíli zajímat. Ať už to bude nějaká knížka, film či tip, kam na výlet.

Když někomu řeknu, že studuji tyto dvě školy a obory – ekonomku a média – většinou se mě pak zeptá, co bych chtěla v životě dělat. A já říkám, že ještě úplně nevím. Ale že bych chtěla mít nejlépe aspoň částečnou home office. Ale v tom posledním měsíci, kdy jsem přemýšlela nad tímto novým blogem, se mi do hlavy začala vkrádat myšlenka pracovat jako copywriter. Nebo aspoň pracovat na nějaké pozici částečně s psaním spojené. I proto chci psát tento blog a třeba mě to k mé „vysněné“ práci dovede.

Tak budu ráda, když se vám mé články budou líbit, inspirují vás také vyjet (je vtipné, že to píšu dva měsíce před odjezdem.. ale už se z toho nemůžu vyvléknout, tak co.) nebo se jen budete rádi vracet.

Líbí se vám fotky v článku? Já to mám docela ráda, tak je budu do článků asi přidávat. (A příště už své vlastní, jen jak jsem ještě v Regensburgu nebyla, holt musela jsem si vypomoci strýčkem Googlem)

Budu moc ráda za vaše odpovědi v komentářích!

Mějte se krásně.

S láskou

Marky

P.S. Fotku, kterou jsem si vybrala pro hlavičku blogu, jsem fotila v národní přírodní rezervaci Adršpašsko-teplické skály, kde jsme byli s Vaškem na podzim 2018 na výletě. A bylo to tam naprosto nádherné

 

6 komentářů

 • Miriam

  Ako som sledovala skupinu Blogy, zaujal ma tvoj článok a musela som si ho ihneď otvoriť a prečítať.
  Na jednej strane ťa obdivujem, že stíhaš dve vysoké školy, pretože niektorým dá zabrať aj jedna vysoká škola. 😀 Klobúk dole naozaj. A prajem ti veľa úspechov a zároveň sa teším na tvoje články 🙂

  Vítaj, medzi nami bloggermi 🙂

  • Marky

   Ahoj, moc děkuji. 🙂 Ono zase každá škola je jinak náročná, tak to to taky hodně ovlivní. Tak snad se Ti budou mé další články líbit, hezký večer!

 • Dragell

  Držím palce, já jsem ve svých studentských letech nebyla nikdy odvážná na Erasmus a možná o to více si to začínám vynahrazovat teď s přítelem. Cestujeme po Evropě, prozkoumáváme, co se dá 🙂
  Úplně znám ten pocit, kdy se prostě chceš o vše nové podělit s ostatními, chceš ukázat, jak je to tam nádherné. Také jsem si nedávno založila blog, ale o cestování 🙂

  Těším se na další články a třeba se i nechám inspirovat, kam vyrazit za hranice příště 🙂

  • Marky

   Děkuji. Já se odvážně přihlásila, ale teď mě to trochu děsí, jak se to blíží tak rychle 😀
   Cestování jako takové mám moc ráda, na Tvůj blog tak určitě taky zavítám.

   Budu ráda, když se Ti budou líbit i mé další články.

   Hezký večer, Marky 🙂

 • FreeZe

  Držím palce, ať cesta dobře dopadne a s blogem se daří 😉

  Home office jsem měla a je to dvojsečné, na jedné straně jsi doma, je to fajn, uzpůsobíš si pracovní dobu podle sebe, na druhou je to i rozptylující (prostě vnímáš, že tady to chce poklidit, tamhle to chce tohle a vůbec), a tím je to náročnější na disciplínu. A hlavně máš práci doma v každém smyslu tohoto výrazu. Já jako freelancer jsem svého času měla home office vlastně pořád, teď si už skoro dva roky užívám to, že mám určenou pracovní dobu, směny (dělám v nepřetržitém provozu), tam přesně vymezenou práci, na konci směny si odpíchnu odchod a s naprosto čistou hlavou jdu domů a tu práci si domů vůbec netahám. (Pravda, zbylo mi pár zákazníků z dob na volné noze, takže občas mám vedlejšáček, ale takto nárazově to už je spíš příjemné zpestření a bonus navíc, tak už je to také trochu něco jiného.)

  Jinak bacha s tím “vypomoci Googlem” kvůli autorským právům, aby nebyl problém, spíš doporučuji využívat pixabay.com nebo podobné weby, které nabízí fotky zdarma, bez nutnosti uvádět autora a použitelné i pro komerční účely 🙂 Schválně jsem se koukla na pixabay na fotky Regensburgu a i tam je z čeho vybírat 🙂

  • Marky

   Ahoj, moc děkuji. 🙂 To, že doma pracuješ vlastně nonstop, je asi ta největší nevýhoda u home office, to chápu. Vidím to tak i u táty. Ale uvidíme, kde nakonec skončím. Ale neříkám, že by mě tento typ práce, mít to třeba aspoň půl na půl, nelákal.

   Autorská práva se snažím dodržovat – proto jsem také pod fotky přidala odkaz, odkud jsem je vzala. To by pak přece mělo být v pořádku, ne? 🙂 Ale díky za tip na ten web, ještě jsem o něm neslyšela, tak to ráda omrknu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *