Ze života

Prázdniny na chalupě

Už od dětství jsme celé letní prázdniny trávili u babičky a dědy na chalupě. Prarodiče bydlí také v Brně, ale koupili a opravili chalupu na Vysočině, kam jsme se sestřenicemi od mala jezdili. A pořád to tu miluji. Bohužel se na chalupu v posledních letech dostanu už jen na pár dní v roce, ale užívám si to tady pořád stejně. Není tu téměř signál a když už slabý chytnete, tak to jsou maximálně dvě čárky, které sice stačí na telefonování, ale na internet se nepřipojíte. Když člověk nemůže používat mobil a počítač, najednou má pocit, že den trvá 48 hodin. Musím říct, že si tu člověk chtě nechtě odpočine. Po odložení techniky totiž máte spoustu času na čtení, procházky, povídání a dlouhé snídaně. Neděláte vlastně nic a zároveň spoustu věcí. Třikrát jsme prošli naší malou vesničkou, zahráli si pingpong, udělali si výlet na hrad Roštějn i zříceninu Janštejn a taky jsem vyfotila spoustu krásných míst a momentů, které vám tu chci ukázat.

Nejsem typický milovník chalupaření, který by každý víkend jel na chalupu a něco tam kutil. Ale ten pocit, když víte, že máte místo, kam můžete kdykoliv zajet, do přírody, klidu, daleko od lidí, je prostě k nezaplacení.

Navíc tu na mě na každém kroku vyskakují vzpomínky na dětství, kdy jsme se chodili koupat do rybníků, kterých je tu požehnaně, trhali borůvky, sbírali houby a houpali se na houpačkách. Doufám, že jednou budu mít taky možnost ukázat svým dětem kouzlo přírody a české krajiny třeba právě i díky chalupaření.

Také máte rádi trávení prázdnin na chalupě nebo si myslíte, že je to už přežitek z dob komunismu, kvůli kterému lidé nemohli za hranice a tak začali jezdit za města na chalupy?

I díky chalupaření si čím dál víc uvědomuji, jak krásná je česká příroda a že nám má opravdu co nabídnout. Cestování do zahraničí miluji, ale i Česko se mi začíná dostávat pod kůži. Ono je to taky mnohem levnější. A další výhoda je v tom, že si můžete dělat jen jednodenní nebo víkendové výlety a nemusíte si tak brát dovolenou.

Taky rádi cestujete po Česku nebo dáváte přednost zahraničí? A co teda vy a chalupy?

Mějte se krásně,

Marky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *