Ze života

Můj rok 2018 – 2. část

O první polovině roku 2018, tedy od ledna do června, si můžete přečíst zde. Stalo se toho spoustu krásného! Ale teď už jdu navázat tam, kde jsem skončila:

ČERVENEC

Jak jsem zmiňovala v 1. části článku, v červnu jsem nastoupila jako teta (oslovení místo paní učitelko) do anglické školky v Brně. A byla jsem tam celé prázdniny 4-5x týdně. Bylo to skvělé, i když dost vyčerpávající. Velkou částí se na tom totiž podílela ta šílená vedra, kdy odpoledne bylo kolem 35 stupňů. Což fakt chcete jet rozpáleném MHD hodinu domů, po 8/9 hodinách strávených v horku se spoustou dětí. Ale i přesto se mi ta práce moc líbila. Píšu to v minulém čase, protože v září jsem přestoupila na druhou pobočku školky, kterou mám mnohem blíž k domovu a kde jsem doteď. Bohužel ale kvůli Erasmu na konci února končím.

Otvírání školky v 7 hodin ráno. (Z domu jsem odcházela asi v 6:10), bylo to hodně kruté. 😀

V červenci jsem hodně času trávila s kamarády. Strávili jsme pár dnů na dvou chatách právě u kamarádů a s kamarádkou jsem přešla přes Pálavu do Mikulova, opět asi v 35 stupních, což už nikdy neudělám! 😀 (Myslím tím jít na celodenní túru v takovém vedru ;)). Za ten jeden den jsme na Pálavě udělaly asi 350 fotek… Kamarádka mě totiž v tom horku donutila vylézt na každý mini kopeček a šutr. Ale stálo to za to.

Zasloužená odměna!

SRPEN

Hned na začátku měsíce jsem s rodinou odjela na týden na řeckou Krétu! A to byla opravdu krásná, odpočinková dovolená. Mamka našla skvělé ubytování, bydleli jsme v 3 hvězdičkovém, ale moc pěkně upraveném hotelu, ale na jídlo jsme chodili do blízkého komplexu 5 hvězdičkového hotelu, což byla bomba. A mraky jídla na snídaně i večeře 😀

Po návratu jsem zase chodila do školky.. a pak jsme jeli s kamarády na vodu! Bylo to jen na pár dní, ale i tak to stálo za to! Doufám, že se zase vypravíme v létě.

S přítelem Vaškem jsme ještě jeli na jednodenní koupání do Chorvatska. A občas chodili i po kavárnách..

Také jsem poprvé vyzkoušela Rekolo!

ZÁŘÍ

Ještě před začátkem semestru jsme s holkama z gymplu vyrazily do Barcelony na dámskou jízdu a bylo to úžasný. Barcelona dokonce na mém žebříčku top měst předstihla i Řím, ale pššt.. Byly jsme tam devět dní, takže jsme navštívily snad opravdu všechno. Jen klášter Montserrat si nechávám na další návštěvu. Jestli uvažujete nad návštěvou tohoto krásného města, byť jen na víkend, rozhodně neváhejte. A moje nejoblíbenější místo? Stoprocentně Boqueria Market a Sagrada Família (kam rozhodně doporučuji koupit si lístky předem! Stejně jako do parku Güell)

Na tržnici jsme si nejčastěji kupovaly různé druhy ovoce, smoothies, kokos či plněné taštičky nebo něco na způsob mexického jídla.
Nádherný odraz barev v Sagradě Famílii způsobený sluncem je pastva pro oči.

Začínám si říkat, jestli by nestálo za to sepsat samostatný článek o Barceloně, co vy na to? Nějaké tipy, kam se podívat, kde se najíst a tak. Zajímalo by vás to?

Poslední sobotu před školou jsme strávili v Karlových Varech <3.

S maminkou. Vašek fotil.

V půlce září jsem pak nastoupila do druhého ročníku na obou vysokých školách. Tedy na ESF v Brně i na FSV v Praze.

A na konci září jsem “pro změnu” zase přešla Pálavu, tentokrát jsme však začali v Mikulově a s lahví burčáku.. (ale pozor, bylo nás asi pět, takže na každého zbyl jen kelímek a troška :()

ŘÍJEN

S Vaškem jsme navštívili Adršpašsko-teplické skály. Jak už začínal podzim, bylo to naprosto kouzelné. Odtud mám i fotku, kterou mám v hlavičce blogu. Kdo jste ještě nebyli, rozhodně tuto část Česka navštivte!

LISTOPAD

Byli jsme v Praze na muzikálu Fantom opery a oslavili Vaškovy 21. narozeniny.

Hlídala jsem svého nejroztomilejšího bratrance, který se narodil v únoru a už je to velký kluk.

A předtančovali jsme na našem farním plese na motivy Pomády.

PROSINEC

Pomalu už začaly předtermíny a první zkoušky. Učení jsme si zpříjemnili v Janáčkově divadle v Brně nádherným baletem Louskáček. Hned bych šla znovu!

A navštěvovali jsme vánoční trhy..

A pak už přišlo na řadu shánění posledních dárků, pečení cukroví a slavení samotných Vánoc. Před Štědrým dnem jsem samozřejmě nemohla chybět na Vánočním koncertu Českého filharmonického sboru Brno, který založil a stále vede můj skvělý děda a kde zpívá moje mamka. Rybovu mši prostě miluju.

Konec roku jsme již tradičně oslavili s kamarády.


Tak to je můj celý rok 2018. Zažila jsem toho spoustu krásného a jsem za to moc vděčná! (Samozřejmě, že to není na 100% pořád všechno růžové, ale jsem moc šťastná, že můžu říct, že ty radostné chvíle převládají.)

Jaký byl váš loňský rok? Co nejkrásnějšího nebo naopak nejhoršího jste zažili? Budu se těšit na vaše komentáře.

Mějte se krásně,

Marky

2 komentáře

  • Kit731

    Nádhera, kolik se toho dá procestovat a prožít za takovou krátkou dobu. A úžasné fotky, fakt nádhera.
    Mimochodem – Montserat schvaluju, byla jsem tam (sice jen na koncertě, ale i to se počítá) a fakt je to okouzlující místo <3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *