Ze života

Mí oblíbení food blogeři

Jíst se musí. Protože je pro mě pečení a vaření velkým koníčkem, který jsem sdělila po tátovi, ráda bych vám přinesla trochu inspirace. Food blogy jsou skvělé pro všechny. Na receptem od blogerů mám ráda to, že to mají vyzkoušené, na vlastní oči vidíte výsledek a navíc v komentářích bývá většinou diskuze o tom, jak se to komu povedlo. Takže vaše šance na úspěch, pokud se to povedlo dalším x lidem, jsou jistě vysoké!

Co se týče vaření, tak se recepty spíše inspiruji a pak často vařím podle sebe. Ale u pečení se většinou držím receptů nebo jich nakombinuji několik, například při přípravách dortů. Už se moc těším na návrat z Erasmu a na naši kuchyni!

Tak tady jsou blogeři, podle kterých (a jejich kuchařek) nejčastěji připravuji pokrmy já:

Lucie Arichteva a její Pěkně vypečený blog

Na její Pěkně vypečenou kuchařku si brousím zuby už hodně dlouho. Teď jsem zjistila, že už připravuje druhý díl! (Asi jako většina food blogerek, které sleduji. Takhle se nikdy nedoplatím a budu mít za chvilku doma zvláštní knihovnu jen na kuchařky.) Miluji její fotky i jednoduché rozmanité recepty. Mezi mé nejoblíbenější patří Křehký koláč s jablky, který jsem upekla již na spoustu oslav a všem vždycky chutnal.

Ivana Jindřichová z Cat&Cook

Musím se přiznat, že jsem zatím moc jejích receptů nezkoušela, ale obdivuji její dorty a po návratu z Erasmu určitě nějaký upeču! Vždycky jsem si nějak myslela, že se orientuje spíše na sladké recepty, opak je ale pravdou a já u ní narazila na skutečné poklady i co se týče vaření. V současnosti pracuje na druhé kuchařce a mě strašně mrzí, že jsem prošvihla koupi té první, která je již vyprodaná. Neprodal byste ji někdo?

Kačí z Smoothcooking

Jedním z mých nejoblíbenějších receptů od Kačí se stal Banánový koláček. Je rychlý, z běžně dostupných surovin, co má každý doma a hlavně výborný! Tak ho také zkuste. Jen takový tip: pokud se snažíte jíst více zdravě, zkuste u pečících receptů přidávat méně cukru. Já většinou použiji 1/3, maximálně 1/2 předepsaného množství. Na recept to ale nemá žádný vliv (vždycky se mi to povedlo i s menším množstvím cukru) a i s tou polovinou cukru mi dezerty přijdou dost sladké. Kačí vydala kuchařku o smoothies.

Laskominy od Maryny

Tento blog by se dal nazvat snad i pekařskou encyklopedií. Naleznete v něm nepřeberné množství receptů od koláčů, cheesecaků, přes masa až po pečení chlebů. V Brně na ulici Slovákova 8 provozuje Maryna vlastní pekárnu. Slyšela jsem na ni již spoustu chvály, takže se tam v srpnu konečně také vypravím!

Kačka z Milluji

Mama blogerka, food blogerka a svatební fotografka v jednom. V poslední době se také Kačí zaměřuje na zdravou stravu a její cvičení mě rovněž namotivovalo začít konečně cvičit podle Fitfabstrong. Tak ji sledujte na instagramu!

Děvče u plotny

Další blog, jehož autorka žije v Brně. Naleznete zde spoustu krásných koláčů, dortů i jiných receptů a také nepřeberné množství skandinávských receptů! Autorka rovněž vydala kuchařku pojmenovanou jako Fika, sladká švédská kuchařka. A mým nejoblíbenějším receptem je její Čokoládový Naked Koláč.

Janina z Cukrfree

K blogu Cukrfree jsem se dostala před několika lety, když jsem se začala snažit jíst zdravěji. Od té doby autorka vydala již dvě kuchařky (tu první mám doma!) a věnuje se například i podcastům, které rovněž doporučuji. Sice se nesnažím být 100 % bez cukru, přidanému cukru se více méně vyhýbám a přip pečení používám mnohem menší množství, než je v receptech. Pokud si ale dám jednou za pár měsíců zákusek v kavárně, nehroutím se z toho. Cukfree recepty, kromě neobsahujícího cukru samozřejmě, mají i tu výhodu, že jsou velmi syté. Obsahují totiž spoustu oříšků či datlí a tak vám stačí opravdu jen malý kousek.

Kačí z Mycookingdiary

Těch Kaček tu je nějak moc.  Už ani nevím, jak dlouho sleduji Kačí, ale pár let to bude. Ta se vyznačuje svými jednoduchými recepty, které máte uvařené během chvilky a jsou tudíž vhodné na každodenní vaření. Jako některé její kolegyně také pracuje na druhé kuchařce. Tu první mám doma a musím říct, že ji používám ze všech nejvíc. Právě proto, že obsahuje ta (většinou) zdravá a jednoduchá jídla na přípravu. Moc se těším na její druhý díl. A nejoblíbenější recept? Jednoznačně Nejlepší kuřecí křídla.

P.S. Pořadí blogerů je čistě náhodné!

Vaříte/pečete podle food blogerů? A jaký blog je váš oblíbený?

Mějte se krásně,

Marky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *