Erasmus

Co ne/dělat před odjezdem na Erasmus?

Představte si toto: je víkend před tím, než máte v úterý ráno odjet na Erasmus. Co byste asi dělali? Hádám, že správná odpověď je začít se balit. Ano, i to jsem měla v plánu. Ale vzhledem k tomu, že mi kamarádi na předchozí večer připravili rozlučku jako překvapení, nebyla jsem schopná vstát moc brzo. Takže tak někdy po desáté jsem si vynesla do pokoje kufry a že teda začnu. Velký úspěch byl sbalit si do menšího (palubního) kufru věci jako léky, ručníky, rychlovarnou konvici a toustovač. A do loďáku (velký kufr) jsem začala dávat boty a naházela jsem tam věci, co jsem si pak chtěla poskládat. 😀 Odpoledne jsem místo pokračování v balení šla s kamarádkou do města a na kafe a bylo to stokrát lepší, než se balit dál.

Sklizeno na Zelném náměstí v Brně

No a v neděli jsem místo balení byla s přítelem, hlídala psa tetě a strejdovi a pak šla večer na koncert, kde teta a strejda hráli. <3

Shadow
Jsou prostě nejlepší 😊

Takže mi na balení (hlavně oblečení) zůstalo pondělí. Takže samozřejmě jsem dělala celé dopoledne něco jiného. Ráno jsem šla na finanční úřad odevzdat daňové přiznání (jsem vzorňák, skoro měsíc před termínem!), taky tam nebyla skoro ani noha. 😀

Následně jsem šla vrátit knížky do knihovny a za přítelem do školy, který se učil s kamarády v knihovně. Při seznamování s jeho spolužáky jsem polila jednomu z nich sešit, ups. Ale vypadal, že je to v pohodě, prý ten sešit chce stejně nejradši spálit (aneb sešit na deskriptivní geometrii).

Moravská zemská knihovna

Pak jsem šla konečně domů na oběd a už to balení nešlo dál odkládat. I když předtím, než jsem se do toho pustila, jsem ještě upekla banánový chlebíček. Konečně jsem se teda dobalila a vzhledem k tomu, že jsem měla jet autem, dovolila jsem si vzít víc věcí. To znamená velký kufr, malý kufr, notebook, tašku s kolečkovými bruslemi a kabelku. (A to mám jen oblečení a boty na zimu/jaro, protože za měsíc jedu domů na Velikonoce, přehodím si věci už za jarní/letní.)

Sice mám v plánu si zde od někoho sehnat kolo, ale na brusle snad taky pojedu víckrát. Ale až bude tepleji. Zdaleka jsem neviděla celé město, ale ty části, kde jsem byla, mají tak z 90% stezky pro cyklisty s krásným povrchem, takže dobré i na brusle. A kola tu najdete opravdu u každé budovy, někdy zamčené, ale dost často i volně stojící. Tak očividně je tu fakt bezpečno.

O tom, co jsem si zde v prvních dnech nakoupila za vybavení a co tu ty první dny děláme, budou další články. Tento byl jen pro pobavení a doufám, že vám alespoň vyloudil úsměv na tváři.

Mějte se krásně (a z Německa vás už zdraví),

Marky

(Článek berte s nadsázkou.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *