Cestování

Berlín – jídlo

Původně jsem měla v plánu vyzkoušet v Berlíně více restaurací, bister i kaváren, nakonec to ale úplně nedopadlo a my tak byly jíst v centru jen dvakrát. Říká se ale, že je něco lepší jak nic, tak bych vám ráda představila dvě místa, která jsme navštívily a moc si pochutnaly.

Na začátek bych ještě ráda podotkla, že ačkoliv vždy ráda zkouším lokální kuchyni, tak tady jsem dala přednost “přistěhovalcům” než té autentické německé kuchyni. Jednak proto, že německé pokrmy jsem už vyzkoušela v Regensburgu a ještě vyzkouším, ale také proto, že si myslím, že je Berlín proslulý tou pestrostí, multikulturností a že k němu tato turecká, italská či asijská jídla patří.

Turecká restaurace Hasir

Tato restaurace se nachází ve čtvrti Kreuzberg, kde najdete spoustu tureckých bister, kaváren i dalších restaurací. (Po rozkliknutí jména restaurace se dostanete přímo do google map na přesnou adresu.)

Restauraci jsem si našla dopředu, má spoustu kladných doporučení a tak jsem ji chtěla vyzkoušet. Dorazily jsme kolem 18 hodiny večer a přestože bylo poměrně obsazeno, volná místa se našla. Nejprve jsme si sedly dovnitř a chtěly si normálně objednat. Po nahlédnutí do jídelního lístku jsme ale zjistily, že všechny varianty kebabu na talíři mají za 15€, což se nám za to upřímně dávat nechtělo. Všimly jsme si ale, že u vchodu postávají lidi a objednávají si kebab v pitě rovnou do ruky se kterým si můžete sednout ke stolům před restaurací. Navíc to stálo jen 4,5€ a bylo to vlastně úplně to stejné jak za těch 15€. A udělaly jsme moc dobře! Vystály jsme si krátkou formu a dočkaly se naprosto úžasného kebabu. Máte na výběr ze 3 omáček (já si dala všechny a byly dobré, jen jedna byla trochu ostřejší), hromady zeleniny a také můžete dostat vegetariánský kebab. My si vzaly klasiku s masem a řekly si o všechno, co bylo možné. Bylo toho opravdu hodně a následná konzumace byla trochu těžká, asi jako když jíte obrovský burger, takže nám to všude padalo a omáčky jsme měly přes půlku obličeje. Chutnalo to ale naprosto skvěle a my si tak naši večeři opravdu vychutnaly a užily. Pokud budete v Berlíně, určitě se stavte! (Zjistila jsem, že mají po městě více poboček, tak si můžete najít tu, která je k vám nejblíže.)

Asijská burgrárna Shiso Burger

Druhý den jsme chodily celý den po muzeích a mezi nimi si odskočily poobědvat asijský burger. Pokud budete v okolí muzejního ostrova a máte chuť na burger, je tato restaurace skvělou volbou. Leží totiž od ostrova jen asi 1 km. U každého burgeru máte na výběr dvě velikosti masa, myslím že cca 120gramů a 160g. Pokud máte hlad, určitě doporučuji tu větší. Burgery jako takové nejsou totiž moc velké. Pokud si ale dáte vlastní hranolky, určitě to bude stačit. My jsme restauraci navštívily ve 4, každá si dala 1 burger a měly jsme 1 hranolky dohromady, spíš ale doporučuji do dvojic, ale i v té čtveřici to bylo fajn. Byla jsem totiž tak akorát plná, kdy jsem sice ještě měla chutě na další hranolky, ale ty zkrátka musíte potlačit a nepřecpávat se. Už přesně nevím, jaký burger jsem měla, ale určitě neuděláte chybu žádným. Jen pokud nemáte rádi pálivá jídla, tak pozor. Já si dala údajně méně pálivý a i tak pálil dost. Holky z Asie ale říkaly, že to byla pohoda. K burgeru jsem si objednala ledový čaj (také výborný), kterým jsem sousta zapíjela a pak ta pálivost nebyla tak hrozná. Cenově se burgery pohybují od cca 6/6,5€, hranolky stály myslím 3,5€ a ledový čaj kolem 4€. I samotná restaurace byla moc pěkná. Po stěnách jsme si mohly prohlédnout vzkazy a kresbičky od návštěvníků. A zahrádka, na rozdíl od ostatních restaurací, které jsme cestou míjely, byla plná! Což svědčí o tom, že je podnik oblíbený i u místních a taková místa mám nejraději.

Pokud budete v Berlíně, navštivte tyto dva podniky, nebudete litovat!

Také rádi ochutnáváte na cestách místní jídla? Co nejšílenějšího jste ochutnali? Pište do komentářů!

Mějte se krásně,

Marky

2 komentáře

  • WantbefitM

    Těším se, až zase vyjedeme za hranice 😀 Dobroty vypadají skvěle, kebaby i burgry naprosto miluju 🙂 Pro mě byl dost odvaz v Benátkách těstoviny fruti di mare a už si je v životě nedám xD ochutnala jsem i smažené cvrčky a to chutnalo jak křupky 😀

    WantBeFitM

    • Marky

      Tak jestli budeš mít cestu do Berlína, určitě se v těchto restauracích zastav! O těch cvrčcích jsem slyšela, že chutnají jako křupky, ale i tak to pořád vypadá dost hnusně a to mně odrazuje. 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *